Viloyat hokimining o‘rinbosari Nuriddin Mamajonov boshchiligidagi viloyat delegatsiyasi Xitoy Xalq Respublikasida bo‘lib, qator uchrashuvlarda samarali kelishuvlarga erishmoqda
by spadmin | Avg 6, 2025 | Yangiliklar
Viloyat hokimining o‘rinbosari Nuriddin Mamajonov boshchiligidagi viloyat delegatsiyasi Xitoy Xalq Respublikasida bo‘lib, qator uchrashuvlarda samarali kelishuvlarga erishmoqda. Xususan, Tyanszin shahrida 30 ga yaqin kompaniyalar ishtirokida davra suhbati va B2B...

The regional delegation led by Deputy Governor Nuriddin Mamajonov is currently in the People’s Republic of China, achieving fruitful agreements through a series of meetings
by spadmin | Aug 6, 2025 | News
The regional delegation led by Deputy Governor Nuriddin Mamajonov is currently in the People’s Republic of China, achieving fruitful agreements through a series of meetings. In particular, a roundtable discussion and B2B meetings were held in the city of Tianjin with...