Viloyat hokimining o‘rinbosari Nuriddin Mamajonov boshchiligidagi viloyat delegatsiyasi Xitoyning qator provinsiyalarida bo‘lib, tadbirkorlar bilan uchrashuvlar o‘tkazmoqda
by spadmin | Avg 4, 2025 | Yangiliklar
Viloyat hokimining o‘rinbosari Nuriddin Mamajonov boshchiligidagi viloyat delegatsiyasi Xitoyning qator provinsiyalarida bo‘lib, tadbirkorlar bilan uchrashuvlar o‘tkazmoqda. Xususan, Shandun provinsiyasi tadbirkorlari ishtirokidagi muloqotda Farg‘ona viloyatining...

The regional delegation led by Deputy Governor Nuriddin Mamajonov is visiting several provinces of China and holding meetings with local entrepreneurs
by spadmin | Aug 4, 2025 | News
The regional delegation, led by Deputy Governor Nuriddin Mamajonov, is visiting several provinces of China and holding meetings with entrepreneurs. In particular, during a dialogue with entrepreneurs from Shandong Province, a presentation was given on the trade and...